Kreator informacji rocznej WPF Asystent

Kreator daje nam możliwość wyboru dwóch trybów przygotowania informacji rocznej – trybu ręcznego i automatycznego. Niezależnie od wyboru trybu pracy kreatora informacji rocznej poszczególne etapy pracy kreatora są dokładnie takie same. Zasadnicza różnica dotyczy źródeł danych, z jakich korzysta kreator (BeSTia lub XML) oraz sposobu wprowadzania danych (automatycznie lub ręcznie).

Tryb automatyczny kreatora 

Tryb automatyczny kreatora informacji rocznej  skierowany jest do użytkowników mających aktywne połączenie programu WPF Asystent z bazą BeSTii. O tym, jak skonfigurować połączenie z bazą BeSTii można przeczytać w instrukcji online:  Konfiguracja WPF Asystent z bazą BeSTi@ – WPF Asystent (publink.com)

Warunkiem skorzystania z trybu automatycznego jest:

  • posiadanie aktywnego połączenia z bazą BeSTii:
  • posiadanie w bazie BeSTii wymaganych dokumentów, niezbędnych do przygotowania informacji rocznej, a mianowicie:
    • uchwałę WPF za poprzedni rok;
    • zmianę WPF końcoworoczną;
    • sprawozdania z wykonania budżetu za poprzedni rok (Rb-27s, rb-28s, RB-NDS i RB-Z).

Tryb ręczny kreatora

Tryb ręczny kreatora informacji rocznej  skierowany jest do wszystkich użytkowników programu WPF Asystent, a przede wszystkim tych, którzy nie posiadają aktywnego połączenia programu z bazą BeSTii (korzystają z innego systemu, wczytują do programu pliki XML). Z kreatora ręcznego mogą również skorzystać użytkownicy, którzy posiadają połączenie z BeSTią. Podstawową zasadą trybu ręcznego jest to, że wybór dokumentu następuje z wybranego źródła (XML, WPFA, BeSTi@), a o wyborze danych decyduje użytkownik.

Warunkiem skorzystania z trybu ręcznego jest posiadanie i wymaganych dokumentów, niezbędnych do przygotowania zmiany WPF, a mianowicie:

  • uchwałę WPF za poprzedni rok;
  • zmianę WPF końcoworoczną;
  • sprawozdania z wykonania budżetu za poprzedni rok (Rb-27s, RB-28s, RB-NDS i RB-Z).
Zaktualizowano 2024-02-26

Czy ten wpis był pomocny?

Powiązane artykuły